Menüler

LÖSEMİLİ ÇOCUKLAR HAFTASINDA PERSONELİMİZDEN ANLAMLI MAÇ

08.11.2018

2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası dolayısıyla Bölge Müdürlüğümüz personeli arasında da lösemi ve lösemiyle mücadele hakkında farkındalık oluşturmayı hedefleyen,  Bölge Müdürümüz Sayın Nazmi KOÇAK’ın ve Bölge Müdür Yardımcımız Sayın Adem ARIKAN’ın da izlediği maçta Bölge Müdürlüğümüz personeli ile Sinop DSİ 74.Şube personeli futbol takımları karşı karşıya geldi.

Atakum çim sahada oynanan aynı zaman da kurum içinde dostluk, dayanışma ve tanışmayı hedefleyen maçın ardından Bölge Müdürümüz Sayın Nazmi KOÇAK şöyle konuştu;

"Personelimizin mesai saatleri dışında da birliktelikleri bir aile misali bir araya gelmeleri çok önemli. Bu amaçla çim sahamızın gerek kendi personelimiz, gerekse misafir diğer kurum personelinden oluşturulan takımların katılımıyla sosyal anlamda zenginleştirilmesi çabalarını memnuniyetle takip ediyoruz. Geçtiğimiz günlerde Amasya Şubesi bugünde Sinop şubesi Bölgemizin misafiri oldular. Bu karşılıklı birlikteliğin devamını umut ediyoruz. Bu akşam sahada verilmek istenen mesaj çok farklı. Bu vesileyle ne yazık ki, genellikle çocuklarımızın yakalandığı lösemi hastalığıyla ilgili duyarlılığa dikkat çekilmek istenmesi toplumsal dayanışma açısından kayda değer. Hayatta her an her şeyi herkesin yaşayabileceği düşüncesiyle hastalıklara karşı hepimizin bir şeyler yapma mecburiyeti vardır diye düşünüyorum. Arkadaşlarımıza böyle bir projeye ortak olmalarından dolayı tebriklerimi iletiyor, kurumumuz personeli Kenan ÖZTÜRK arkadaşımıza lösemiyle mücadelede çalışmalarında kolaylıklar diliyorum” dedi.

Kurumumuz personeli, otuz yıla yakın lösemiyle mücadelenin içinde olan, aynı zamanda Samsun Lösemili ve Kan Hastalıklı Çocuklar Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Kenan ÖZTÜRK ise, çabalarımızın bizden sonraki arkadaşlara örnek olması ve sahip çıkılması gerektiğini söylerken;

"Bugünkü maçta elimizde tuttuğumuz veya taktığımız maskelerimizle bir çeşit empatiyi hedefledik, herkesin bugünlerde sağlıklı iken sorumlulukları olduğu mesajını iletmeye çalıştık. Hayat her zaman düz bir çizgi değil. Bizler futbol topu peşinde koşarken başkalarının hangi mücadelelerde neyin peşinde koştuğunu hissettirmeye çalıştık. Dilerim bu tür mesajlar kulaklara bir kar suyu olarak kaçar, topluma olumlu olarak geri döner. Amacımız bundan ibaret. Müdürlerimize, Sinop’tan bizi kırmayarak buraya kadar yorulan misafirlerimize ve Bölge Müdürlüğümüzden katılım sağlayan arkadaşlarıma bende ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

Sinop DSİ 74. Şube Müdürü Murat Lütfü GÜLDOĞAN ise;

“Bölge Müdürlüğümüz idareci ve personeline gösterdikleri ilgi ve alakalarından dolayı teşekkür ederken, benzer aktivitelerin daha geniş katılımlarla bundan sonra devam etmesini diliyorum” dedi.